« Svibanj 2024 »

Ispratili smo osmaše!
Autor: Darija Benaković, 27. 6. 2016.

Svečanom priredbom i uručenjem svjedodžbi, 24. lipnja, naši su se osmaši oprostili s osnovnom školom i krenuli u život.

Naši osmaši su se oprostili s osnovnoškolskim danima. U petak, 24. lipnja tradicionalnom priredbom i svečanom podjelom sjedodžbi oprostili su se s jednim poglavljem svojih života i krenuli u novo. Bilo je tu plesa, pjesme, prigodnih riječi i zahvala...

Gotovo je. Osam godina učenja i mučenja, smijeha i plača, slaganja i neslaganja. Miješaju se radost i tuga. Radost jer idu naprijed, čeka ih srednja škola, postaju odrasliji, važniji... Tuga jer odlaze iz naše škole. Nikad više neće svi zajedno sjediti u klupama išaranim ljubavnim porukama i njihovim imenima... Nisu uvijek cvale ruže. Bilo je suza zbog nepravde, suza zbog loše ocjene, svađica kojih nije trebalo biti... Osam godina uveseljavali su nas pjesmom i plesom, oduševljavali pokazujući svoju svestranost, spremnost na suradnju, kreativnost, kulturno ponašanje.

Našim osmašima želimo puno sreće i uspjeha u budućem školovanju i životu.

„Idite veliki naši,

idite pametni moji,

i neka se nitko ne plaši,

neka se nitko ne boji