Ukupno: 1091993
Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije
Autor: Darija Benaković, 8. 12. 2023.

Ovogodišnje Milenijsko natjecanje iz kreativne industrije održano je od 5. do 7. prosinca 2023. na Ekonomskom fakultetu u Osijeku.

I ove su godine sudjelovale dvije ekipe iz naše škole.

Prva ekipa u sastavu: Petra Sabo, Karla Udovčić i Enea Zeko, uz mentorstvo knjižničarke Darije Benaković, predstavile su svoj proizvod Kalendar slavenske mitologije, koji je konstrukcijski izveden kao kocka čije vanjske i unutrašnje plohe predstavljaju mjesece u godini. Svaki mjesec sadrži popis dana, ručno rađenu sliku mitološkog bića, njegovo ime i kratki opis, a skeniranjem qr koda otvaraju se prošireni podatci o mitološkim bićima, čime vlasnik kalendara uči i pamti likove slavenske mitologije.

Druga ekipa u sastavu: Ani Ošust, Ema Šimunović i Karla Šrajbek, uz mentorstvo pedagoginje Andrijane Miličević, predstavile su svoj proizvod društvenu igru na ploči Perunov zov. Igra je osmišljena za 4 igrača, igraju figuricama: vatra, vjetar, zemlja/kamen i voda, izrađenim 3d printerom. Igrači se kreću pločom bacajući kockicu s brojevima, kada dođu na označena polja, izvlače redom kartice s hrpe. Svaka kartica nosi informacije o jednom biću slavenske mitologije, a prema tome je li mitološko biće dobro ili zlo, igrač dobiva unaprjeđenje ili mu se igra otežava. Pobjednik je igrač koji prvi dođe do Peruna.

Obje su ekipe morale pažljivo i detaljno istražiti zapise o slavenskoj mitologiji i mitološkim bićima, dizajnirati i izraditi vlastiti proizvod s pravilima njegova korištenja. Uloženo je puno truda i vremena, a proizvodi su zaista zanimljivi i unikatni. Dobili su i vrlo lijepe komentare prosudbenog povjerenstva.

Čestitamo svima na trudu!