Ukupno: 1092088
ZEMLJA - izvor života za buduće generacije
Autor: Jelena Cvrković, 5. 5. 2014.

30. travnja 2014. godine u našoj školi održan je PROJEKTNI DAN. Ove godine tema školskog projekta bila je : Zemlja - izvor života za buduće generacije. U školski projekt uključili su se svi učenici i učitelji škole. Učenici zajedno sa svojim mentorima ukratko su izlagali i predstavljali svoje uratke. Ovim danom nije završen naš projekt nego traje i za buduće generacije.

Predmetna nastava:

5. a razred - izrada makete (mentorica M. Prpa)

5.b razred - izložba uradaka (mentori T. Hutz i J. Cvrković) - izrada eko taburea od gume

5.c razred - predstavljanje uradaka (mentorica K. Kalinić)

6.a razred - izložba uradaka (nastajanje papira procesom kaširanja novina) - (mentorica M. Šimunović)

6.b razred - plakat i izložba uradaka (mentorica V. Žutić)

7.a razred - PPT prezentacija projekta "zeleni kontejneri" (istraživanje)- (mentorica E. Lukačević)

8.a razred - izložba uradaka (mentor D. Vinković)

8.b razred- predstavljanje uradaka - izrada eko taburea od plastičnih boca (mentorice D. Lemac i J. Cvrković)

KNJIŽNIČARI - prezentacija procesa nastanka knjige (4.a razred), "Čitanje pod krošnjama", pano EKO PORUKA, eko stablo od balona (mentorica J. Cvrković)

MALI CVJEĆARI - izložba uradaka (mentorica D. Velerajter)

EKO KALENDAR - (5.b i c razred) (mentorica s. D. Krešić)

BIBLIJSKA SKUPINA - izrada plakata (mentor E. Gladić)

MATEMATIČARI (8.a), izložba uradaka (mentorica M. Horvat)

"Posadi cvijet, uljepšaj planet " (5.a,b,c i 7.b), prezentacija, sadnja (mentori V. Ištuk, L. Konjevod, B. Korkutović)

Razredna nastava:

1. a,b -  plakat, izložba, pjesma (mentorica V. Jakovljević, J. Paun Hujber)

2. a,b - plakat, izložba uradaka (mentorice S. Horvatić i S. Starc)

3. a,b - plakat, recital, izložba uradaka (mentorice J. Mađarac i H. Andabaka)

4.a - PPT prezentacija i dramski igrokaz (mentorica B. Ursa Starc)

4.b - plakat (mentoica Đ. Dinješ)

MALA SOCIJALIZACIJSKA SKUPINA (poklanjaju sadnicu kupine Školi) (mentorica K. Maćešić)

1. - 3. r. PŠ Sotin - PPT prezentacija, izložba uradaka (mentorica M. Vukoja)

2. - 4. r. PŠ Sotin - izložba učeničkih uradaka (mentorica R. Pajić)

* 26. ožujka 2014. godine učenicima 3. i 4. razreda održano je predavanje na temu: ŠUME BILNI I ŽIVI SVIJET, predavač iz Hrvatskih šuma - Željko Hećimović

* U suradnji sa Gradskom knjižnicom Vukovar koja također ove godine ima program vezan uz ekologiju, unutar svojih zidova kreirala je EKO ZONU s ciljem osvještavanja korisnika o zaštiti okoliša. Naši učenici crtali su logo na temu "eko knjižnica", te sudjelovali na radionicama.

Učenici 2.a,b i 3.a,b razreda sudjelovali su na radionici pod nazivom: MOČVARA - priča o životu jednog vretenca, gdje su se učenici kroz priču iz perspektive vretenca Vilka upoznali sa raznovrsnim biljnim i životinjskim svijetom koji živi u močvarama, te se naglasilo na zagađivanje močvara i kako spriječiti zagađivanje.

Učenici 4.a,  b razreda održati će  u svibnju sat lektire: EKO, EKO  kojeg će voditi djelatnice Gradske knjižnice Vukovar.