« Svibanj 2024 »

Misli na sebe - čitaj
Autor: Darija Benaković, 7. 11. 2022.

Obilježen Mjesec školskih knjižnica i Mjesec hrvatske knjige.

Listopad je već tradicionalno posvećen Mjesecu školskih knjižnica, točnije aktivnostima u školskoj knjižnici kojima je zajednički cilj poticanje čitanja.

Tako je ove godine upravo u listopadu održan prvi sat u knjižnici za naše učenike 1. razreda. Naučili su čemu služi školska knjižnica, kako se u knjižnici treba ponašati, kako postupati s knjigama u školi i kod kuće. Dobili su svoje članske iskaznice i od sada samostalno mogu posuđivati knjige koje će kod kuće čitati samostalno ili uz pomoć starijih članova obitelji.

Učenici 4. razreda ove su godine uključeni u razredni projekt Mali razredni rječnik. Riječ je o cjelogodišnjem projektu kojemu je cilj svjesno obogaćivanje rječnika učenika 4. razreda, budući da oni sljedeće godine postaju učenici 5. razreda, nastavni sadržaji postaju ozbiljniji i opširniji, pa je korisno znati više riječi, znati njihovo značenje i pravilno ih koristiti.

Učenici 3. razreda započeli su projekt Knjige u gostima kojemu je cilj potaknuti učenike i cijele obitelji na provođenje slobodnoga vremena uz knjige i čitanje. Učenici nose kući naprtnjaču s četiri knjige, uz svaku knjigu moraju odgovoriti na jedno pitanje ili nešto izraditi, a roditelji ispunjavaju anketu o zapažanju o čitanju svoga djeteta.

Budući da od 15. listopada do 15. studenoga obilježavamo Mjesec hrvatske knjige, tim je povodom u školskoj knjižnici postavljena izložba knjiga koje nam mogu pomoći u različitim životnim situacijama. Tema je ovogodišnjega Mjeseca hrvatske knjige Misli na sebe - čitaj, što nas sve treba potaknuti da u knjigama tražimo sadržaje koji nas obogaćuju i oplemenjuju. Klikom na fotografiju pogledajte izložbu!

Darija Benaković, knjižničarka