« Svibanj 2024 »

UČENICI DRUGIH RAZREDA POSJETILI VATROGASNI DOM
Autor: Jelena Cvrković, 22. 11. 2012.

" Malci vatropalci ", učenici drugih razreda posjetili VATROGASNI DOM

Što je vatra? Što je požar? Kako gasimo požar?

Pitanja je bilo mnogo, a odgovore su odlučili potražiti u Vatrogasnom domu u Vukovaru.

Učenike drugih razreda naše Škole dočekali su vatrogasci na čelu sa gospodinom Draganićem. Gospodin Draganić je na zanimljiv način približio sve tajne i zanimljivosti zanimanja vatrogasac.

Učenici su saznali da vatrogasci rade 24 sata na dan. Uvijek moraju biti u pripravnosti. Vidjeli su učionicu u kojoj svakodnevno imaju predavanja, teretanu gdje vježbaju...

Jedan vatrogasac svakodnevno dežura uz telefon. Broj vatrogasaca je 193 te ga zovemo samo u slučaju stvarne opasnosti.

Učenici su bili začuđeni kojom brzinom se vatrogasci spremaju za intervenciju. Specijalno odijelo obuku za 20 sekundi!

Mnogi misle da vatrogasci samo gase požar; no, ti hrabri ljudi pomažu uvijek kada je potrebna pomoć: poplave, prometne nezgode, pomoć građanima.

Nakon obilaska Vatrogasnog doma učenici su naučili razliku između vatre i požara. Vidjeli su vatrogasna vozila i načine na koje vatrogasci gase požar.  Vidjeli su kip sv. Florijana i saznali zašto je proglašen zaštitinikom vatrogasaca.

Pokazali su im i Spomen ploču na kojoj su imena svih poginulih vatrogasaca i članova DVD-a u Domovniskom ratu.

Na kraju učenici su se vratili u učionicu gdje su ponovili naučeno, te su bili i počašćeni sokom i bojankama. Zadovoljni vratili su se u školu, mnogo su toga naučili.

Ovim putem zahvaljujemo se našim vatrogascima!

učenici drugih razreda i učiteljice