Svečano obilježen Dan škole
Autor: Darija Benaković, 31. 5. 2019.

Dan Osnovne škole Mitnica, svečano je obilježen 30. svibnja 2019.

Dan škole prigoda je prikazati sve čime smo u protekloj školskoj godini bili zadovoljni i ponosni. Riječ je o brojnim uspjesima na natjecanjima i smotrama, o trudu i vrijednom radu učenika i učitelja kako bismo napredovali i kao pojedinci i kao škola, pa i grad.

Svečanost je započeo naš školski zbor pjevajući himnu škole.

Učenici 3. a i b razreda prikazali su scensku igru Grad budućnosti u kojoj su objedinili i temu našeg godišnjeg projekta Kulturna baština, te su nas podsjetili koje ljepote i bogatstva ima naš grad i kako svatko od nas može doprinijeti da Vukovar bude još ljepši.

Predstavili su nam se i učenici koji su sudjelovali na smotri LiDraNo literarnim ili scenskim nastupom: Patrik Soldo, Ana Bendra, Ema Tomić i Lucija Andabaka.

Program je nastavila ravnateljica pohvalama i nagradama učenicima koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima. Jako smo ponosni što je ove godine čak 150 našim učenika sudjelovalo na školskim natjecanjima iz svih predmeta, a na višim razinama natjecanja sudjelovalo je 100 učenika iz većine predmeta i sportova.

Učenikom godine proglašen je Luka Marošičević, 6. b, koji je ove školske godine sudjelovao čak na 7 natjecanja.

Učenicom generacije proglašena je Natalie Rabousek koja se tijekom 8 godina školovanja istaknula odličnim ocjenama i uzornim ponašanjem.

Učenici 8. razreda izabrali su Naj učenicu po ponašanju, odnosu prema drugim učenicima i učiteljima, te po uspjehu. Ove je godine tu titulu ponijela Lara Štrus.

Nagrađeni su i pohvaljeni i učitelji koji su učenike pripremali za natjecanja i smotre, te uložili svoje vrijeme, znanje i ljubav.

Svečanost je završila rasplesanim učenicama 2. razreda.