Naše predstavnice na državnom LiDraNu
Autor: Darija Benaković, 28. 3. 2018.

Na državnoj smotri LiDraNo 2018. Održanoj u Primoštenu od 19. Do 21. ožujka ove godine, našu školu, Vukovar I županiju predstavljala je učenica 5. A razreda Zrinka Kovačić u pratnji svoje mentorice, profesorice Hrvatskoga jezika Vere Ištuk.

Primoštenski hotel “Zora” tri je dana bio utočište najboljih malih novinara, recitatora, glumaca i literata  iz cijele Lijepe Naše. Ipak, nije bilo stresa I napetosti jer ovdje nije bilo pobjednika- svi su bili najbolji.

Iako je put bio dug i naporan, svi su bili dobro raspoloženi, sretni što su tu, daleko od radnih sredina i svakodnevnice, u društvu najboljih.

Nakon večere i večernje šetnje uz more (vrijeme je bilo odlično) slijedilo je svečano otvorenje smotre. Sve je razgalila mala priredba koju su pripremili učenici I učitelji OŠ Brodarica iz Šibenika, domaćin smotre. Zrinka je nastupila već prvog dana i unatoč umoru od dugoga puta i tremi lijepo je odglumila svoj monolog “Zaljubljeni semafor”.

Drugoga dana slijedio je razgled Primoštena , uživanje u suncu i mirisu mora. Nastavljeni su pojedinačni i skupni scenski nastupi. Kongresna dvorana bila je puna izvođača, ali I publike koja je uživala u sjajnim nasupima.

Posljednjeg dana smotre održan je okrugli stol. Članovi državnog povjerenstva iscrpno su komentirali svaki nasup, naglasili su prednosti i ukazali na propuste te dali učenicima i mentorima smjernice za dalji rad. Slijedilo je svečano zatvaranje koje je bilo jednako zanimljivo kao i otvorenje natjecanja.

Povratak kući bio je najgori dio ove trodnevne avanture pa ga nećemo spominjati. Zrinka je rekla da će joj ova smotra dugo ostati u sjećanju i da će joj sve što je doživjela u Primoštenu biti motivacija u budućem radu.

Vera Ištuk, prof.