Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Darija Benaković, 16. 11. 2017.

Dan sjećanja na žrtvu našega grada u našoj školi.

Ovih su dana u našoj školi brojni podsjetnici na teške dane Domovinskoga rata i naše hrabre branitelje koji su zaslužni za slobodnu i samostalnu Republiku Hrvatsku.

Sutra, 17. studenoga 2017., svi učenici škole tradicionalno će posjetiti Memorijalno groblje hrvatskih branitelja, gdje će upaliti svijeće i kratkim se programom sjetiti svih žrtava Domovinskoga rata.

Vukovarska bol

Jesen je u Vukovaru,

jesen koja nosi svoju bol.

Sve postaje tiše,

tiše se hoda,

tiše se priča.

Srećem neke nove ljude,

inače nisu stalno tu.

Sjeta je u očima,

priča je na usnama.

Lampioni se polako pale,

gore za one koji više nisu tu.

Domagoj Roško, 7. b

Moje sretno vukovarsko djetinjstvo

Živim u gradu heroju, gradu koji je toliko toga pretrpio, ali i dalje diše. Taj grad se zove Vukovar. Vukovar kao i svaki drugi grad ima svoje stanovnike koji ga jako vole. Ja sam  jedan od njih. Nikada ne bih poželio bolji dom za sebe i svoju obitelj. Moj grad kao da sa mnom živi, diše, raste i razvija se. U njemu se osjećam zaštićeno i danju i noću. Ipak, nije uvijek bilo tako.. Ne tako davno ljudi su morali štititi grad, jer dogodio se rat. Neprijatelji su nas napadali sa svih strana. Na tisuće ljudi bilo je ubijeno, takvu tragičnu sudbinu doživio je i moj djed.

U Vukovaru se živjelo kao u paklu. Svi su mislili da će grad nestati s lica zemlje. Ipak, Vukovarci se nisu predali, nisu dali svoj grad. Nakon mjeseci užasa, rat je prestao.

Vukovar je, kažu, jednako lijep kao nekada. U svome gradu živim bezbrižno i sretno kao i svako drugo dijete. Znam da za svoje sretno vukovarsko djetinjstvo mogu zahvaliti ljudima koje još od rata pa do danas zovu hrvatskim braniteljima.

Leon Soldo, 5. b

A ovako su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježili u PŠ Sotin.