Osmaši na maturalcu
Autor: Darija Benaković, 19. 9. 2017.

Naši su osmaši proveli 4 nezaboravna dana na svojoj završnoj ekskurziji od 14. do 17. rujna 2017. u Istri.

Rano ujutro u četvrtak vesela je ekipa krenula, a prva postaja na putu bio je Zagreb. Posjetili smo Tehnički muzej i uz stručno vodstvo obišli planetarij, izložbu suvremenih i starih prijevoznih sredstava i vidjeli na zanimljiv način izume koje nam je ostavio Nikola Tesla.

Uslijedila je šetnja Zagrebom i neizbježni McDonalds.

Siti i odmorni uz kraća zaustavljanje stigli smo u Poreč gdje smo se usprkos vjetru okupali u moru i hotelskom bazenu.

Drugi dan smo nakon doručka krenuli prema Puli, razgledali grad i Arenu.

Poslije ručka u Fažani brodom smo se prevezli u NP Brijune. Uslijedio je nezaboravni safari vlakićem kroz park, obilazak svih znamenitosti i muzeja na otočju.

Subota je bila rezervirana za obilazak jame Baredine, dubokog jamskog sustava s glavnom atrakcijom na dubini od 62 m, obitelji od 4 čovječje ribice.

Nakon obilaska jame, obišli smo i svjetsku poznatu zvjezdarnicu Višnjan - Tičan gdje smo imali zanimljivo predavanje o radu zvjezdarnice, njenoj važnosti i još jednom ponovili znanja o svemiru.

Vratili smo se u hotel na ručak i popodnevni odmor začinili kupanjem.
Kasno poslijepodne otišli smo do Poreča na glavnu atrakciju, cirkus Medrano. Učenici su uživali u raznim atrakcijama a pojedinci čak i sudjelovali u njima.

Zadnji dan nam je ostao obilazak Poreča, razgled centra, Eufrazijeve bazilike i nakon ručka na putu kući razgled Roča i Huma, najmanjeg grada na svijetu i atraktivna vožnja Alejom glagoljaša.

Umorni, prepuni dojmova i novih spoznaja kući smo se vratili u nedjelju oko 22 sata.
Razrednici
Damir Vinković i Dunja Marković