Ovaj mjesec: 1923
Dodijeljena priznanja Vukovarsko-srijemske županije
Autor: Darija Benaković, 12. 6. 2017.

U četvrtak, 8. lipnja 2017. godine u Velikoj županijskoj vijećnici u Vinkovcima okupili su se učenici i mentori svih osnovnih i srednjih škola Vukovarsko-srijemske županije, koji su na natjecanjima tijekom školske godine 2016./2017. osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima i prvo mjesto na županijskim natjecanjima, gdje su im uručena priznanja i nagrade.

Kako je na otvorenju svečanosti iznijela pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport, mlade i demografiju doc. dr. sc. Jadranka Mustapić-Karlić, na školskim natjecanjima i smotrama tijekom šk. godine 2016./2017. u Vukovarsko-srijemskoj županiji bilo je uključeno 13 897 učenika, od toga 10 400 učenika natjecalo se u područjima znanosti i struke, a 3497 učenika sudjelovalo je na sportskim natjecanjima.

Među ovogodišnjim natjecateljima su i učenici naše škole, od kojih su mnogi ostvarili iznimne rezultate.

I ove je godine naša škola imala svoje predstavnike na dodjeli županijskih priznanja.

Iz područja znanosti ove smo godine na dodjeli priznanja imali dva učenika.

Šimun Sauka, učenik 5.b razreda, sa svojim mentorom Damirom Vinkovićem primio je priznanje za osvojeno prvo mjesto na županijskom natjecanju iz Geografije.

Leonard Lukačević, učenik 8. a razreda, sa svojim mentorima Goranom Saukom, Anitom Ključik te Sinišom i Editom Lukačević primio je  tri priznanja: priznanje za osvojeno prvo mjesto na županijskom natjecanju iz matematike, priznanje za osvojeno prvo mjesto na županijskom natjecanju iz informatike (Algoritmi – programiranje u Python – u) i kao član košarkaške ekipe priznanje za osvojeno prvo mjesto na županijskom i regionalnom natjecanju iz košarke.

Leonu je ovo peta uzastopna godina na dodjeli županijskih priznanja i potvrda njegovog velikog rada i ljubavi prema znanosti i sportu.

Čestitamo Šimunu i Leonu i želimo da im i u narednim godinama uloženi trud donese ovako iznimne rezultate.

Iz područja sporta, priznaje je primila košarkaška reprezentacija naše škole za osvojeno prvo mjesto na županijskom natjecanju, zahvaljujući čemu su pozvani na poluzavršnicu, te osvojili prvo mjesto i na regionalnom natjecanju. Svoje ovogodišnje natjecanje završili su sudjelovanjem na državnom natjecanju osvajanjem petog mjesta.

Košarkašku reprezentaciju naše škole čine: kapetan Dino Ragač i njegovi suigrači, Josip Kolar, Ivan Papeša, Leonard Lukačević, Karlo Cvitković, Michael Hatwagner, Jakov Šlafhauzer, Mato Soldo, Tomislav Garvanović i Fran Goreta i njihova voditeljica Anita Ključik.

Od srca čestitamo dečkima na srčanoj igri i velikim uspjesima kojima su i na sportskim natjecanjima s ponosom predstavljali našu malu školu velikog srca.

Mentorica: Edita Lukačević